Бөгелмә авазы

“Бәллүр каләм XIX” бәйгесенең икенче турына чыгучылар ИСЕМЛЕГЕ билгеле булды

Татарстан Республикасында журналистика һәм масс-медиа өлкәсендә "Бәллүр каләм" - "Хрустальное перо" XIX бәйгесен "Татмедиа" Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы һәм Журналистлар берлеге үткәрә. "Иң яхшы шәһәр, район массакүләм мәгълүмат чаралары" номинациясе: "Наш Зеленый Дол. Зеленодольск" газетасы (Яшел Үзән районы); "Хезмәт даны" газетасы (Кукмара районы); "Әлмәт таңнары" газетасы (Әлмәт районы);...

 

Татарстан Республикасында журналистика һәм масс-медиа өлкәсендә "Бәллүр каләм" - "Хрустальное перо" XIX бәйгесен "Татмедиа" Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы һәм Журналистлар берлеге үткәрә.

"Иң яхшы шәһәр, район массакүләм мәгълүмат чаралары" номинациясе:

"Наш Зеленый Дол. Зеленодольск" газетасы (Яшел Үзән районы);

"Хезмәт даны" газетасы (Кукмара районы);

"Әлмәт таңнары" газетасы (Әлмәт районы);
 
ТК "Эфир-24" (Казан ш.); "Тәртип FM" радиостанциясе (Казан ш.).
 
"Темасы - җирле, осталыгы - башкалача" номинациясе:
 
Әхмәтшина Айгөл Мәсхут кызы, "Нократ" ("Вятка") мәгълүмат басмасы (Мамадыш районы);
 
Исаева Евгения Эдуардовна, ТК "РЕН ТВ - Набережные Челны" (Чаллы ш.);
 
Зарипова Гөлназ Җәүдәт кызы, "Авыл офыклары" газетасы (Балык Бистәсе районы);
 
Мәүлетов Фәнил Фәһим улы, "Саба таңнары" газетасы (Саба районы);
 
Прокопьев Эдуард Михайлович, "Альметьевск ТВ" (Әлмәт районы);
 
Тагаров Юрий Анатольевич, "Зеленодольская правда" газетасы (Яшел Үзән районы).
 
"Иң яхшы медиапроект" номинациясе:
 
"Сабантуй" журналы (Казан ш.);
 
"Яңа Гасыр" телерадиокомпаниясенең "Студия - ТНВ-продакшн" (Казан ш.);
 
ВГТРК ФГУП филиалы - "Татарстан" ГТРК (Казан ш.).
 
"Объектив аша караш" номинациясе:
 
Гыйльметдинов Ранил Флер улы, "Луч" телекомпаниясе (Әлмәт районы);
 
Гыйльванов Рамил Шәрифулла улы, "События недели" газетасы (Казан ш.).
 
"Туган тел" номинациясе:
 
Вәлиева Лилия Кадыйрҗан кызы, "Бельгийская Федерация русскоязычных Организаций" интернет-сайты (Бельгия);
 
Мәҗитова Венера Зимфир кызы, "Кызыл таң" газетасы (Башкортстан Республикасы).
 
"Журналистикада исем" номинациясе:
 
Кондратьев Анатолий Арсентьевич, "Лениногорские вести" (Лениногорск районы);
 
Корбакова Евгения Александровна, "Түбән Кама телерадиокомпаниясе" (Түбән Кама районы);
 
Мушкина Ирина Владимировна, "Республика Татарстан" газетасы (Казан ш.);
 
Сафиуллина Людмила Николаевна, "Чаян" ("Скорпион") журналы (Казан ш.);
 
Туманская Ольга Сергеевна, "Татарстан" журналы (Казан ш.);
 
Шәрифуллин Наил Искәндәр улы, "Ватаным Татарстан" газетасы (Казан ш.);
 
Юзаев Ринат Баттал улы, "Яңа Гасыр" ТРК (Казан ш.).
 
"Массакүләм мәгълүмат чаралары белән нәтиҗәле хезмәттәшлек өчен" номинациясе:
 
Хәсәнова Әлфия Мирзанур кызы, Казан ш. "7 нче шәһәр клиник хастаханәсе" ГАУЗ (Казан ш.);
 
Шәрипова Зөлфия Муллаян кызы, "Сетевая компания" ААҖ (Казан ш.).
 
"Россия Федерациясендә әдәбият елы" махсус проекты буенча:
 
Гыйльметдинова Зөлфия Хәтмулла кызы, "Болгар радиосы" (Казан ш.);
 
Кастрицкая Полина Александровна, "ТРК Казань" (Казан ш.);
 
"Знамя труда" газетасы (Әлмәт районы); "Салават күпере" журналы (Казан ш.);
 
"Идел-Идель" журналы (Казан ш.).
 
"Татарстан Республикасында парклар һәм скверлар елы" махсус проекты буенча:
 
Бастылева Вероника Игоревна, "Луч" телекомпаниясе (Әлмәт районы);
 
"Әлмәт таңнары" газетасы, Әлмәт ш. (Әлмәт районы);
 
"Зеленодольская правда" газетасы (Яшел Үзән районы);
 
"Сөембикә" журналы (Казан ш.).
http://matbugat.ru

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: